Posledního letošního dálnopisného závodu (OK DX RTTY) jsem se kvůli nepříjemné nemoci nemohl bohužel zúčastnit a i když mi kluci posílali zajímavé reporty, krásné fotky a dokonce přivezli i vynikající vzorky produktů z kuchyně, za které s Maruškou moc děkujeme, tak až po přečtení článku a několika trefných poznámkách jsem si uvědomil, že jsem slíbil napsat článek z podzimního WAE kontestu a nějak k tomu nedošlo. Tož vzhůru do literární činosti :-)

WAE rtty se jezdí v listopadu a my ho bereme jako rozlučkový s naší boudičkou v Kosmáčově. Díky volnu v práci jsem vyrazil z domu v pátek dopoledne, abych na oběd už byl na místě. Cestou jsem sledoval počasí v okolí, sem tam nějaká malá sprška, a támhle ...!!!! Uff. Vydatná přeháňka šla mimo a mne poštěstila krásnou duhou.

IMG_20231110_130012260

Měli jsme naplánovaný sraz kolem poledne, ale Míra se "zasekl" v práci, tak jsem dal oběd, převléknout, zatopit v boudě a jít tahat antény. A ejhle, Mírovi se podařilo a přijel brzo. Jupí. Trošku problém se vyskytl s umístěním antén. Letos prvně a trošku překvapivě byly na pastvě kravičky, což pro nás znamená trošku omezení prostoru, hlavně kotev, ale nic, co bychom neuměli a nezvládli. Natahat dipóly, jak se povede, upravit vertikál, rsp. dát ho vejš nad střechu a natahat věci do boudy. Ve dvou a více lidech je to fajn, jde to rychleji. Sluníčko se schovává, teplota klesá, uvnitř se tvoří příjemné teplo. Pozapojovat pracoviště, antény aaaa večeře. Trošku později večer přijíždí Bohdan, ladili, rsp. měřili u Káji ELE rádio, tak se trošku a plánovaně zdržel. Přivítat, pokecat, káva a po půlnoci rozjíždíme závod. Někdo jde spát do druhé boudy, díky za teplý spacák, ta se ještě nevytápí, to máme připravené jako další úkol :-) . V sobotu dopoledne stavíme a zapojujeme druhý vertikál, přidáváme horní pásma. Jsme tři, tak se různě střídáme ve vysílání na jednom pracovišti, na druhém pracovišti a na spaní. V neděli za námi na chvilku přijíždí Mirka, pomáhá nám udělat pár spojení, ale po obědě musí odjet. Stejně tak Míra. Na neděli podvečer zůstáváme s Bohdanem. Balíme druhé pracoviště, antény, necháváme pouze to nejnutnější pro dojetí závodu do konce. Vyjma klasických spojení se nám daří i výměna QTC, což je zajímavé zpestření tohoto závodu. Konec závodu přišel nečekaně, stále se bylo s kým spojovat a tak to rychle uteklo. Uzavřít a vygenerovat soubory z deníku pro "strýčka Příhodu", vše vyjma topení povypínat, pozamykat. Bohdan odjíždí domů, je pro něj lepší jet domů v noci na prázdných silnicích než brzo ráno rozespalý v provozu. Já jdu spát do opravdu tepla ke Kájovi do obýváku. Ráno a dopoledne vše douklidím, zazimuju, nahážu do auta, rozloučit a také jedu dom.

IMG_20231112_083839640 IMG-20231112-WA0005

Celý víkend i závod byl super. Sice v sobotu občas déšť, ale v neděli svítilo sluníčko. A jak to v listopadu bývá, teplo tak na silnější bundu a v noci teploty u nuly. Opět se nám podařilo překonat loňský výsledek a v boudě bylo "žitelné" teplo. Díky moc všem za další krásný zážitek, za mnoho QSO a těším se na další závod / akci.

IMG_20231110_221654618 2023_OL7K_WAE_RTTY_map

73! někdy příště Pavel OK1UGE

Předchozí příspěvek Následující příspěvek