Na konci února jsme se s Bohdanem dohodli, že vyrazíme na sobotu do našeho Kosmáčova. V éteru se jedou dva zajímavé závody, počasí slibuje sluníčko, tak to zkusíme. Ověříme rádia a uděláme si radost. Prostě akce "hurá".

Oznámení na skupině, Mirka se přidává, Míra uvidí. Super.

Bohdana v sobotu ráno vyzvedávám na nádraží, jedeme domů společně naložit věci, pak vyzvednout Mirku a tradá. Přivítání, pozdravení, pochválení Kájovi staronového auta, které muselo opustit garáž, abychom se dostali aspoň na jeden stožár a jednu anténu na 144 MHz. Vertikál na KV nám stojí už trvale, jen připojit.

IMG_20240302_161151547

S ohledem na průběh závodů, KV už běží, jako první instalujeme vše jen nezbytné pro ARRL ssb a uděláme pár qso. Funguje to, jdeme na 2metr. Postavíme, změříme, vše se tváří OK. Proladíme frekvence - ticho. AHA?. Druhé rádio - ticho. Žádná stanice. Žádný závod. Jen někde nahoře si dva Němci vesele a absolutně nenuceně povídají o tom, co dělali, co tvořili, co plánují… Nervozita stoupá. Jsme tu správně? Co je špatně? Uzel, "jádro problému", našel Bohdan, ještě nejsou tři hodiny a I.subr. začíná až ve čtyři!!! Jsme tu brzo!! UFF

Sedáme ke KV, přijíždí Míra s hláškou: pracovat se dá i zítra!!! HI. A zkouší s Bohdanem portejblový vertikálek. Naladí, připojí rádio, dají výzvu a ozve se jim celý svět. Krása.

Na našem vertikálu se věnujeme pro radost pouze "amíkům". Kterého si naladíme, toho zavoláme a v podstatě ihned uděláme. Není problém. Také krása. Po 16. hodině sedáme a rozjíždíme konečně 144 Mhz. I tady koho slyšíme, s tím se spojíme. Kolem 17. hodiny vše vypínáme a balíme. Za cca 2 hodky a kousek v plné pohodě, povídání, pokusování a "pobíhání" od rádia k rádiu, přepínání rádií k porovnání, máme v logu 30 zámořských qso na KV a 17 qso na 2metru. Míra jede na chalupu, my s Karlem si ještě v chaloupce dáváme kávu a výborný rybízový koláč, řešíme nějaké informace o Ham PC, které se Kájovi nechová standardně, a jedeme. Vrátit domů Mirku a Bohdanovi před 21. hodinou jede vláček, tak abychom to stihli.

Jako většina akcí "na poslední chvíli" i tato se velmi povedla, počasí bylo opravdu ukázkové a sluníčkové, bylo to SUPER! Díky

Pavel OK1UGE

Předchozí příspěvek Následující příspěvek