Tohoto závodu jsem se ještě nikdy nezúčastnil, moje profese a povolání to většinou nedovolují, takže jsem ho úplně vypouštěl. Je to vysloveně Karlovo "parketa" a je v tom skvělý, má to zmáknuté. Přesto, když proběhla informace, že Karel nemůže a kdo tedy s Bohdanem pojede, jsem koukl do kalendáře a ejhle... Neuvěřitelné. Mám volno v práci a zbytek by se dal zařídit. Pár telefonátů, pár změn a vše je domluveno. V sobotu jedu s Bohdanem.

Kája mi v pátek odpoledne nechává doma ty správné antény. Domluva na organizaci byla trošku problém, ale i tady jsme našli kompromis.

"Ráno se sejdeme před 8 hodinou na parkovišti pod kopcem"." No to neeee, Bohdane. Já už druhý den končím v práci až po půlnoci, do postele se dostanu kolem půl druhé a já prostě ráno před šestou nevstanu, navíc to mám hoďku autem, pracovní auto nemá dálničku, musím okreskama." Domluvili jsme na devátou, to už šlo, HI.

Velmi lehce po 8 hodině ráno už vyjíždím. Natankovat a vyrazit směr Beroun. V polovině cesty přichází SMS se souřadnicemi toho správného parkoviště. Přijíždíme tam současně, líp to ani načasovat nešlo. Bereme věci a vyrážíme pěšky na kopec. Cesta cca 20 minut. Nahoře nás čeká rozhledna a prostorný přístřešek, který zabíráme pro sebe. A začínáme se zařizovat. Nic neznám, neumím, Bohdan mi musí vše vysvětlit a instruovat. Pověsit antény, připojit rádia, nahodit PC, vše dáváme včas, dokud nezjistíme zajímavý technický problém. Ten nás sice trochu zdržel, ale i s tím si parťák dokázal bravurně poradit a asi s 10 minutovým zpožděním začínáme. Já 2 metry, Bohdan 70 cm.

Do této doby jsme na kopci byli sami. Ale to netrvalo dlouho. Sluníčko, hlavně to jarní, dělá své a najednou je planina plná lidí. A všichni u instalovaných stolů a všichni svačí. Oni tam snad vylezli jen kvůli tomu obědu HIHI. Stav "vydávání svačin" trvá asi hoďku a půl, před 12. hodinou je kopec opět prázdný. Konec závodu, v klidu a prázdnotě uklízíme, balíme. Ještě vylezeme na rozhlednu pokochat se výhledem do kraje a pěšky dolů na parkoviště. Rozloučení a každý na jinou stranu domů.

Výskedky FM poháru 9.3.2024 na oficiální stránce pořadatele http://fmpohar.nagano.cz/

Byl to krásný zážitek, Bohdan se v tomto kole umístil na 1. místě, já na 5. místě. Třeba to někdy příště vyjde opět.

díky všem 73 Pavel 1UGE

Předchozí příspěvek