Závodu, který se koná začátkem září jsme se zúčastnili opět z kóty u Čachrova. Počasí bylo nejisté, přesto se v sobotu dopoledne v Kosmáčově scházíme - já, Jindra a Bohdan. A po kávě na pergole začínáme skládat věci do auta, na auto, za auto, tohle do jiného auta...HI.

Máme tu opět léto a cuketovou sezónu a to znamená, že nás čeká letní QRP závod. S kým a kam pojedu? Tentokrát je to již předem jasné, pojedu jen s Tomášem OK1GTH, nikdo jiný nemůže. Přípravy začínají už pár týdnů předem, kdy jsme z hromady šrotu udělali použitelnou 17el M2. Šrot to byl značný, takže...

Co to je polní den pro mě? Závody, spousta QSO, radioamatérská zábava, stavění antén, přátelé, jídlo, teplo, horko, zima, déšť, překonávání a zprovozňování nespolupracující techniky, vyhodnocení minulého, ponaučení pro příště, souznění s lidmi i s přírodou, poznání, kyslík, pohyb, návštěvy HAM přáte...

Upozornění! Tento článek obsahuje dva pohledy na jeden závod, za VKV to je pohled Pavla OK1UGE a za 23cm je to pohled Karla OK1ELE. Začíná Pavel OK1UGE.

Už na loňském Dni rekordů, kdy jme vrch „aktivovali“, jsme se shodli, že účast v lokalitě zopakujeme, snad i vícekrát.

Plánování začalo měsíc p...

A máme tu březen a krásný fonetický závod. A my plánujeme pokřtít a otestovat náš nový vertikál.

Přijíždíme s Karlem v pátek v poledne a hned se dáváme do práce. Postavit vertikál, natahat trapy, celé to vyladit. Při tom natáhnout dipóly, zabydlet boudu, práce do večera „hafo“.

Počasí nám přeje,...