Když jsme v zimě, okolo nového roku, plánovali tento závod, brali jsme to jako datum. Přijedeme, zazávodíme, v neděli večer zabalíme a půjdeme normálně do práce. A pak jsme najednou zjistili, že jsou Velikonoce a většina lidí má volno v pátek i v pondělí. Super!

IMG-20240331-WA0026

Sraz byl v pátek ráno v Kosmáčově, a protože se znám, přijel jsem už ve čtvrtek večer. HI. Karel s Evi dorazili dle dohody po ránu a šli jsme dělat anténu... Někde nám "vyplavala" třípásmová Yagina, kterou jsme sice měli na stožáru, ale nedokázali jsme ji vyladit. Při posledním podzimním závodě jsme ji proto sundali, rozebrali a zrepasovali - vyčistili, nové šrouby, namazat, ošetřit. Takže plán byl složit, předběžně naladit a dát na stožár. Počasí ukázkové, práce nám šla krásně od ruky, před polednem dorazil i Bohdan a anténa šla "nahoru". Bylo krásné ze země pozorovat koncert rukou a zručnosti těchto dvou kluků na stožáru, cca 6 metrů nad zemí. Velká poklona. Jenže Kája už přetahoval čas a musel odjet, a bylo třeba horinzontálek naladit. To už jsme dělali spolu s Bohdanem a byl to zážitek. Změřit anténu, vysoké štafle, Bohdan nahoru, já držet. Upravit jeden prvek ze šesti, Bohdan dolů, já stožár nahoru, pootočit, stožár dolů, Bohdan na štafle, upravit druhý prvek, slézt na zem, já stožár nahoru,... dělali jsme to snad stokrát. HIHI. A když už jsme byli téměř hotovo, přijel i Jindra. Ten pomohl donatahat a vyladit další antény, dipóly na nízká pásma. V podvečer ještě s domácím Petrem "přesazujeme" stožár s vertikálem dál od boudy. Instaluju rádio s PC a vlastně vše je připraveno. Hurá. Nebo vlastně téměř vše. Yagina se nedá úplně naladit na 28 MHz, ale to už je mimo naše možnosti ve výškách, bohužel, na tohle ji musíme opět sundat vyřešit na zemi. Ale to už bude o jiném, teď už máme hotovo a jdeme za domácími na Sádek, si k ohni opéci večeři.

IMG_20240329_140232581

Závody začínají kluci, já jdu spát, vystřídám je nad ránem. Střídáme se po 3 až 4 hodinách, každý máme čas na jídlo i odpočinek, je to fajn. Odpoledne na chvilku přijíždí i Míra a přiváží seriozní trubku pod vertikál, kterou hned dáváme na své místo, místo dřevěného provizoria. Za pochodu řešíme směrovost, rsp. natočení tribanderu, spojení přibývají jedno za druhým a tak vzniká návrh, že pokud to takto půjde dál, Bohdan s Jindrou zůstanou do úplného konce a závod dojedou. Fungovalo to tak. V neděli podvečer sbalíme, co jde a co už teď potřebovat nebudeme, a já jedu domů. Musím. :-( Povinnosti volají. Ale kluci zůstávají a "limity"a předsevzetí padají jeden za druhým. Výsledek loňského tohoto závodu je překonán už v sobotu navečer, pak milion bodů, pak 1000 QSO. HI. Výsledek je famózní, kluci odvedli krásnou práci.

Vůbec celý víkend se povedl, počasí bylo snad až letní, díky anténě jsme se opět posunuli kousek dál a těšíme se na další.

Díky všem za krásný a naplněný víkend, teď nás čeká II. Subregionál na VKV :-)).

73! Pavel

2024_wpx_ssb_map

Předchozí příspěvek