Opět po roce jsme byli akční na tomto závodě z lokace v Charvátcích u Loun.

Mirek již od pondělka před termínem stavěl vertikály, v druhé polovině týdne se k němu přidal i Míra. V pátek již měli vše hotovo a naladěno. Já s Karlem jsme přijeli v pátek po obědě a v dešti. Kája s klukama začali stavbou dipólu na 160m, já zapojováním pracovišť. PC, monitory, interface, rádio, znáte to. HI. Vše dvakrát. Když to jde, aktivujeme dvě rádia. Počasí na tvorbu antény bylo OK, pršelo, stmívalo se, dolaďovali jsme za tmy pomocí čelovek. Vše správně. HI. Už jsem stavěl antény za mrazu, za sněhu, běžně za tmy, ale v dešti a čerstvě zoraném poli to bylo prvně a teda fakt "nic moc".

2023%20cq%20ww%201

2023%20cq%20ww%202

2023%20cq%20ww%203

2023%20cq%20ww%204

Leč povedlo se. A my se uchýlili do vyhřáté a příjemné hospůdky, kde jsme čekali na začátek závodu a na Bohdana, který přivezl hlavní rádio.

Úvod contestu si vzali Kája s Bohdanem, a pak už jsme se jen průběžně střídali. V sobotu po obědě přijel Jindra, výrazná posila na násobiče. Střídáme pásma, střídáme se u rádií, střídáme se v buňce na spaní. QSO tak příjemně přibývají, že v neděli ráno máme na počet spojení téměř jednodenní náskok.

2023%20cq%20ww%205

A už je tu neděle odpoledne a kluci začínají balit a uklízet dipól. Pásmo 160m jsme jeli prvně, velmi mile nás překvapilo, bylo přínosné i bodově, ale na závěr závodu jsme ho již museli sbalit, ani bychom ho už asi neužili. Karel odjíždí v neděli v podvečer, se soumrakem odjíždí i Jindra, a bohužel s ním nějakým záhadným způsobem zmizeli i násobičové stanice. Příště již víme, že Jindra zůstane až do konce závodu. HI.

Po posledním QSO Bohdan odjíždí domů, ráno musí do práce. Já s Mírou vypínáme, co se dá a jdeme spát. Už nás čeká jen úklid, ale zato všeho.

Počasí bylo i letos zajímavé. Po loňské inverzi jsme měli přes den zataženo a déšť. Zato obě noci bylo úžasně jasno, měsíček svítil, jak lampa, nebe plné hvězd, a s rozedněním zataženo. V pondělí ráno se probouzíme do sluníčka a modré vymetené oblohy. A my jdeme rozpojovat pracoviště, rozebírat vertikály a uklízet pronajaté buňky.

Balíme, co se dá, něco necháváme ještě na sluníčku uschnout, nakládáme auta. Před polednem odjíždím i já, Míra večer. A Mirek až v týdnu.

Celá akce by SUPER, výsledek 1362 QSO za 985088 bodů je výborný, lidi skvělý, těšíme se na další.

  • Kategorie OL7K Multi-Single Low
  • Předběžné skóre 974,344b
  • 32 ve světě z 158
  • 20 v Evropě ze 79
  • 2 v OK z 2 :(

Díky za krásný víkend!

73! Pavel OK1UGE

Fotogalerie a videa https://www.rajce.idnes.cz/ok1rca-ol7k/album/cq-ww-ssb-2023-charvatce-ol7k

Předchozí příspěvek Následující příspěvek