zářijový digi contest :-)

Sešli jsme se už v pátek v poledne, já a Karel. A začali "fungovat" na QTH. Konečně přišel čas na práce, které jsme si slibovali už od jara, ale vždy do toho něco přišlo. Kompletně vyklidit boudu, opravit podlahu, rozvést elektřinu, nastěhovat nový nábytek, zabydlet… Také sundat velký tribander a začít s kontrolou, repasí a snad se nám ho konečně podaří naladit.

2023%2009%20rtty%2001

Večer přijíždí Míra, pomáhá natáhnout dipóly a v noci začínáme závodit. Ne všechno funguje. Jsou i závody, kdy se nedaří. Něco se nám "motá a uzluje", při různých pokusech o odhalení příčiny se nám v ruce rozpadá konektor SWR metru a my máme ještě o starost navíc. Rozborka sborka měřáku ukáže, že je to aktuálně neopravitelné a nastupuje nouzové řešení, které ovšem není vždy IN. Přidávají se problémy s anténami. V sobotu instalujeme multipásmový vertikál, který se však také nedaří úplně naladit.

Zato nastupují Kosmáčovské anomálie. Určitě jsou taková místa i jinde, ale v Kosmáčově platí jiné fyzikální zákony, možná i fyzikální. HI.

Začnu tím, že stožáry se běžně staví, ale v Kosmáčově jsme si ho zasadili, koukněte na fotky :). Antény, ty které měly fungovat, tak nefungovaly. Ale zase ty, které fungovat neměly, tak fungovaly takovým obdivuhodným způsobem, že to vše vynahradily.

2023%2009%20rtty%2002

V sobotu v poledne jsme ze zoufalství postavili a aktivovali CB "půlku" přeladěnou na 28MHz. A začali se dít věci. HI. Že se nám konečně rozfungovala osmadvacítka, budiž, bylo to fajn. Ale překvapení přinesl pokus, jak to na tento vertikál půjde 21MHz. Znáte to, ty nápady. HI. A ejhle!! Ono to chodí pomalu líp než na 28 Mega!!!

Také se s Mírou pouštíme do finální úpravy druhé boudy na bydlení. Vyklidit, vytřídit a dát zpět potřebné. Máme krásné spaní.

Nastaly pokusy jak, co nejlépe zkombinovat antény a rádia. Jedno rádio se však stále chovalo divně, i když PSV bylo v pořádku. Jakési řešení přišlo v neděli odpoledne, kdy jsme s klukama začali balit přebytečné antény a "uspali" druhé násobičové rádio. Kluci odpoledne odjíždějí, zůstávám sám. Sedám k rádiu, začínám na horních pásmech, to je krása. Stanice přibývají jedna za druhou, zavře se jedno pásmo, jdu na druhé, pak na další, a vesměs zaoceánské stanice. Tolik "amíků" najednou jsem ještě nedělal. HI Jenže čím nižší pásmo, tím hůř se dovolávám, často slyším, vlastně čtu AGN AGN, pak už přestávám dekódovat i já. Cca dvě hoďky před koncem to se smutkem vypínám, nejsem schopen komunikovat s okolím. Přesto se nám podařilo vytvořit krásných 830 QSO.

2023%2009%20rtty%2003

V pondělí ráno a dopoledne klasika. Sbalit a uklidit antény, techniku, zazimovat boudy, rozloučit se s domácími a odjezd domů. A léčit "nachlazené" rádio, to asi bude to nejhorší. Přesto se nám povedl hezký výsledek, byl to krásný víkend a těšíme se na další, díky kluci.

73! Pavel OK1UGE

https://www.rajce.idnes.cz/ok1rca-ol7k/album/cq-ww-rtty-2023

Předchozí příspěvek Následující příspěvek