Závodu, který se koná začátkem září jsme se zúčastnili opět z kóty u Čachrova. Počasí bylo nejisté, přesto se v sobotu dopoledne v Kosmáčově scházíme - já, Jindra a Bohdan. A po kávě na pergole začínáme skládat věci do auta, na auto, za auto, tohle do jiného auta...HI.

IMG-20230904-WA0002

Na kopci vše vyložit, postavit, připojit... Počasí nám přeje, vše stíháme včas. Jindra jako vždy začíná závod a my s Bohdanem zkoušíme a učíme se s novým SW. Vše funguje, jak má. Postupně se střídáme u rádia i druhého PC. Večer začíná druhé počítadlo trošku stávkovat, odpojuje se od internetu. Okolo půlnoci se odpojí i od systému. Co se to děje? Spouštíme nouzový režim, a ráno to řešíme stylem dvou úplně nezávislých PC. Internet nezávisle funguje a informace si předáváme na papírku nebo slovně. Trošku to „skřípe“, ale fungujeme. Doma pak zjišťuji, že se nám zbláznily ochrany operačního systému. Po hodinách úspěšných testů a ostrého provozu začaly postupně blokovat LAN síť ( nojo, Widle, HI).

IMG_20230903_090328530

V neděli ráno přijíždí Míra a pak už vše probíhá úplně normálně. Před koncem závodu balíme již nepotřebné. Pak už všechno. Loučíme se s kopcem, poděkujeme za elektřinu a vracíme se do Kosmáčova „zazimovat“ antény a stožár... Loučíme se a ještě za světla se rozjíždíme k domovům.

Počasí nám přálo, v sobotu večer se uklidnil i vítr a bylo jasné nebe plné hvězd... S počtem spojení jsme si udělali radost, a díky podpoře na druhém pc i krásné dálky.

Děkuji všem za účast, bylo to super a těšíme se na další akci i na QSO.

PS: moje dcerka nám uháčkovala ozdobu na sluchátka :-))

IMG_20230903_090352470

Předchozí příspěvek Následující příspěvek