Po vzájemné dohodě, že zkusíme fone závod a alespoň odzkoušíme antény. Sraz v sobotu kolem 9. hodiny, Míra, Michal, já (Pavel). Všude sníh, bílo… Rychlá dohoda, kam a jaké antény, připravit rádio, SW,… Vše propojit. Kluci jedou nahoru na kopec na FM pohár. Míra mi pak přichází pomoci s anténami, natahujeme dipóly, dlouhý drát (LW). Test analyzérem, vše OK. Kluci po FM poháru ještě zkouší FM párty na 6 metrech. Počasí se vybírá.

Velký závod začíná až ve 14.00 našeho času, tak máme čas. Po obědě přijíždí Bohdan, vypráví o strastech ukrajinských radioamatérů a zapínáme stanici. Dlouhý drát sice poslouchá, ale dovolat se je fakt bída. Měníme LW za CP6, rozdíl je výrazný. Stanice přibývají, máme radost. Michal odjíždí, musí, potřebují ho doma. Večer opouštíme vyšší pásma a aktivujeme 7 mega. Strhává se krásný několika hodinový PileUp, kde makají všichni, alespoň poslechem a záchrannou informací o přijatém. Nad ránem si jdeme zdřímnout. V neděli dojíždíme postupně na všech pásmech. Je znát méně aktivních stanic (Ukrajina je ve válečném stavu s Ruskem = zákaz vysílání, Ruské a Běloruské stanice byly diskvalifikovány), přesto jsme spokojeni.

V neděli ve 14 hod. závody konči, balíme, loučíme se. Z počasí jsme si zkusili snad všechno, sníh, vítr, déšť, sluníčko, zamračeno, neviditelno i jasnou oblohu,... ale bylo to krásné. Navázali jsme 336 QSO se 42 zeměmi, čekáme na oficiální výsledky. Díky všem za krásný víkend i spojení

Tak zas někdy příště v éteru 73 Pavel OK1UGE

Následující příspěvek