Tak tu máme polovinu okurkové sezony a konečně nějaký závod. Pojedeme někam, nebo se budeme válet doma? Pár dnů před závodem jsme jen dva, co chtějí někam vyrazit. Po krátké poradě a prohlížení mapy volíme Můstek. Je sobota podvečer a já s Hrabošem vyrážíme z Hojsovy Stráže nahoru na Můstek. Cesta to bude dlouhá a náročná. Je 25°C a čeká nás 6km dlouhá cesta do kopce s převýšením 380m. Dle mapy.cz nám bude cesta trvat 2h a 20minut. Netuším, jak to pro navigaci počítají, ale my to i s tím šíleným nákladem dali za 2hodiny 35minut! Cesta to byla opravdu náročná a dlouhá. Vozík s anténou jsme si nejdříve střídali po kilometru, na konci cesty to bylo spíš jen po stovkách metrů. Příště už nikam nejdu takhle „na těžko“ ve dvou.

qrp_mustek_004
sbaleno - jdeme

qrp_mustek_005
cestou

qrp_mustek_003
docházíme nahoru

Po chvíli odpočinku začínáme stavět anténu. Jde to vcelku dobře a za chvíli je hotovo. Zkouška zařízení, anténa přežila SWR je OK tak ještě dotáhnout kotvy a máme připraveno. Na vodopádu je vidět pár signálů, uděláme zkušební spojení 3x OK 1x SP 2xHA.

qrp_mustek_006
ztopořeno a noční krátký provozní test

No tak to by stačilo jde se večeřet a spát. Během noci zesiluje vítr a chvílemi se opírá o anténu natolik, že vydává nehezké až děsivé zvuky. Párkrát mě to dokonce i vzbudilo tak jsem se zvedl a koukal jestli tam stožár ještě stojí.

Ráno nás vítalo sluníčkem a docela slušnou zimou 8°C a stále větrno. Okolo spacáků máme nafoukané hromádky stébel trávy, no prostě ten bordel je všude. Dáváme si snídani a zapojujeme naše malé pracoviště. Všechno to žije tak rozdáváme pár bodů do AA na svoje značky a pak rozjíždíme letní QRP závod za klub. Rychlé proladění a odlovení všech, co slyšíme se nekoná. Jde to nějak pomalu, chvíli dáváme výzvu, chvíli lovíme, deník se plní. Střídáme se u rádia a furt nejsme nějak ve formě. Jak fouká tak jsme to nějak podcenili a i přes to, že na nás slunce svítí je nám pořádná zima.

qrp_mustek_010 qrp_mustek_008 qrp_mustek_007 qrp_mustek_002

Před obědem k nám přišla první návštěva na kontrolu Tomáš OK1GTH a Míra OK2MG. Po krátkém okouknutí našeho počínání putují dále a za pár hodin, že se ozvou až budou rozdávat body. Postupně přibývalo stanic na pásmu a k naší smůle několik hodně silných a ještě k tomu blízko. Chvílemi se začal objevovat červený zlý nápis OVF. Tak na IC-705 vypínám LNA a situace se zlepšuje, ale blbě slyšíme. Anténa má malý zisk jen 9,4dBd. Po chvíli se to zlepší a já znovu zapínám LNA a mimo směru 330° je to v pohodě. No a pak se do závodění opřelo hned několik blízkých stanic v DL a my jsme v podstatě skončili. Pod azimutem 270° OVF i bez LNA. S kvalitním klasickým rádiem by to bylo lepší, pokud by ten signál zvládlo ještě zpracovat… . Tak sedím u antény chvílemi směruji dle pokynů a najednou koukám nějaký turista se na nás směje a mává. Na tu dálku jsem Tomáše OK1TCP nepoznal. Jaká to náhoda co :-D Chvíli rozebíráme situaci a pak se vydává dál na dlouhou turisticky velmi atraktivní cestu. Závod skončil a my začínáme bourat a balit. Za půl hodiny máme vše sbalené, uklizené a naložené na vozíku.

qrp_mustek_009
složeno, je toho stejně jako nahoru :-(

Ještě krátce váháme kudy to vezmeme dolů a nakonec volíme krátkou cestu po modré dolů. Vozík nás táhne z kopce chvílemi i z cesty a dokonce ho musíme i přenášet. Hrozná cesta, možná že nahoru to bylo lepší. Dolů jsme se dopotáceli z posledních sil, nakládáme věci do auta a vyrážíme na předsunutou základnu U Zacha, kde si dáváme něco dobrého k snědku. Po jídle a chvíli odpočinku se vydáváme k domovu. Je to asi naše nejnáročnější akce s Hrabošem, co jsme kdy podnikli. No příště na kopec autem nebo autobusem no a s jinou technikou.

OK1RCA_letni_qrp_map

OK1RCA_letni_qrp_coutries

Za radioklub OK1RCA Karel OK1ELE

Předchozí příspěvek Následující příspěvek