Domluva byla jasná a rychlá. Jedeme a při této příležitosti uděláme i kus práce na stožáru.

Já jsem se přemístil klasicky v pátek. Večer sezení a povídání s domácími, hlavně s Kájou, nějaká technika, nějaký software, co je třeba a o závodu na to není čas. Mám tyto večery rád.

Ráno prokouknout, nasnídat se a přijíždí ostatní. Postupně se dostáváme do sestavy Pavel, Mirka, Kája ELE s Ef a Michal s dcerkou Eliškou. Začínáme. „Očesat“ ležící stožár od vojenských zbytečností. Mirka pomáhá, pak se ztrácí vařit polévku pro všechny. My zapřaháme jakýsi podvalník za traktůrek, nakládáme objekt zájmu a převážíme do sadu, na jeho nové QTH.

S polednem přijíždí ještě Jindra a začínáme se věnovat stavbě závodního stanoviště. Postupně nanosíme antény, stožáry, Karel nám převeze přívěs na plácek nad sadem, sestavení, montáž, postavení. Oba stožáry na třikrát. U velkého na dvoumetr jsme vždy na něco zapomněli, menší na 70 a 23 cm musel Kája dvakrát stěhovat, aby se vešel pod kotevní lana. Pak už vše běželo, jak na drátkách a půl hodiny před začátkem bylo vše připraveno.

Začínáme. Jedno spojení, druhé, třetí …. přibývá to hezky. V podvečer si k tomu sedá na chvilku Michal a dělá několik krásných a dlouhých spojení. Po různém střídání a zkoušení si opět bere mikrofon Jindra. My ostatní se jdeme věnovat RDM (stožáru), dát ho natrvalo na stojato a hlavně konečně na své místo. Za šera .. za tmy??… výtvor stojí a my jsme spokojeni. Pokračování zítra, tedy v neděli. Michal s Eliškou jedou domů a s nimi i Mirka. Důležité rozdělení střídání u rádia a jdeme po svém, já spát.

Před svítáním střídám Káju, se sluníčkem mě střídá Jindra. Na poledne přijíždí Míra. Po obědě se opět věnujeme RDM stožáru… Seriozně vyvařit úchyty obstará domácí Kája, nabarvit, vyvážit do vertikální roviny, ukotvit patici a hotovo. I závod hotovo.

Rozborka všeho, úklid antén a stožárů, technika do auta, přívěs do sadu pod jabloň. Hotovo. Počasí vydrželo, teplota příjemná a hlavně - sucho. Atmosféra super, těšíme se na další závody.

Zvláštní uznání patří:

  • Evě - za pásma 70cm a 23cm byla její a ačkoliv jako radioamatérka začíná, dokázala se jim samostatně a velmi kvalitně věnovat celý závod. A když jí nad ránem zkolaboval noťas, dokázala alternovat a udělaná spojení jsou krásná.
  • Jindrovi - díky za aktivitu na pásmu 2m, vlastně to bylo celé na tobě. A my jsme díky tomu měli prostor a čas na ten další stožár.

A nakonec hláška víkendu "stále bliká". Mirka přivezla dron a dala ho na nabíječku. Baterka však byla kvůli bezpečnosti odpojená a na to jsme nevzpomněli nikdo. A dron celou sobotu blikal, že se nabíjí. :-)

Květen 2022 Pavel OK1UGE

IMG_20220507_194107

Předchozí příspěvek Následující příspěvek